2012 Hakkında Herşey


NY Post kıyametin tarihini yazdı


New York Post gazetesi, maya takvimine sonu olarak gösterilen 21 Aralık 2012 tarihinin dünyanın sonu olabileceğine ilişkin bir haberi manşetine taşıdı.

3 yıl önce Maya takviminin sonunu öğrenen Belçikalı Patrick Geryl, petrol şirketindeki işini bırakarak zamanının kıyamet gününden nasıl kurtarmak için çabalamaya adadı.

İncil, Tevrat ve Maya takviminden bulduğu verilerle tam üç tane kitap yazdı. Kendisine 20 kişilik bir "kıyametten kurtulma timi" kuran 53 yaşındaki Belçikalı, Afrika'da büyük bir arazi alarak burada sığınak inşa etmeye başladı.

Patrick'e göre bu tarihte bir göktaşı dünyaya çarpacak ve dünyanın manyetik dengesi değişecek ve yeni bir buzul çağı başlayacak. Dünya üzerindeki insanlara ise şunu öneriyor: "En iyisi işi bırakıp tatile çıkmanız. Ben her yıl 6 defa tatile çıkıyorum..."


Kaynak / Internethaber

Dünyanın manyetik kalkanı olarak da bilinen kuşaklar Van Allen kuşaklarıdır. Bu kalkanlar, dünyanın kutuplaşmasından doğan kubbelerdir. Temelde güneşten gelen fotonları, radyasyonu, manyetik ışınları(kısacası dalga fazında olan her şeyi) ters indükleme (emisyon da denilebilir) yolu ile nötralize ederler, yani kısacası Star Wars'da bol bol gördüğümüz şehirlerin kalkanları özelliğini taşırlar. Yalnız, teorik olarak (evet, elektronik mühendisi olacam ) manyetik dalgaların sızamayacağı bir sistem yapmak imkansızdır. Sizin kalkanınız ne kadar güçlü de olsa dalga boyu değişimlerinden dolayı-ki bu aralık çok büyüktür- sürekli sızan bir takım elektromanyetik dalgalar olacaktır.
Durum şöyle ki, bizim kalkanımızın -ne idüğü belirsiz bir şekilde- enerjisi sürekli azalmakta dolayısıyla tutabileceği manyetik dalga ve radyasyon miktarı da azalmakta. 2012'de olacağı öngörülen manyetik bombardıman olmasa bu azalma yavaş bir periyotta gerçekleştiği için zararları ancak önümüzdeki birkaç yüzyılda görülecekti; ancak 2012'de beklenen yüksek çaplı ve enerjili bombardıman gerçekleşirse, size bu konuyu bol bol araştıran bir insan olarak söyleyebilirim ki, o tarihten itibaren hiçbir elektronik cihazınız çalışmayacak. Hasar o kadar büyük olacak ki muhtemelen insanların çoğu radyasyondan ölecek. Böylece artık kıyamet mi denir, doğal seleksiyon mu bilmem ama muhtemelen büyük şeyler kopacak...


ALINTI2012 son mu başlangıç mı? (Maya takvimi)


Mayalar 2012 için 'zamanların sonu' diyor. Ancak bu yok oluş anlamında değil fiziksel bir değişim. İnsanoğlu dört kez geriledi ve artık değişim zamanı. Mayalar'a göre; 2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak.

Maya Kehanetleri'ne göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli. Çünkü bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak. Büyük bir tufanla gelecek olan bu yeni çağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemleyebiliyoruz. "Beşinci kutupsal kayma" olarak adlandırılan bu değişimde daha önceki değişimlerde olduğu gibi yine kutupların manyetik alanının değişmesiyle meydana geleceğini söyleyen Sınır Ötesi Yayınları'nın Genel Yayın Yönetmeni Ergun Candan, dünyadaki iklimlerin değişimini de buna bağlıyor. Candan, "Kutuplar yer veya açı değiştirdiğinde kutuplarda buzlar eriyor. Kaldı ki, küresel ısınma sonucu şu anda Kuzey Kutbu'ndaki buzullar zaten erimeye başlamış durumda. Mayalar'a göre de daha önce yaşanan dört çağda tıpkı bu şekilde sona erdi" diyor.

* Peki tüm bu bilgiler bilimsel olarak ortaya konup kanıtlandı mı? Dünyanın en az dört kez kutupsal kayma (kuzey ve güney kutbu) yaşadığı bilimsel verilerle kanıtlandı. En son Discovery kanalında dünyanın manyetik alanının belirli periyotlarla nasıl değiştiğini bilimsel çevreler açıkladı. Hatta bilgisayar ekranındaki üç boyutlu animasyonlarla gösterimi yapıldı. Şu anda dünyanın manyetik alanında muazzam bir değişim var. Bunun da en büyük nedeni güneşte meydana gelen değişimler. İlginç olan Mayalar bunu biliyordu. Konunun bir diğer yanı da Mayalar'ın bununla da yetinmeyip, gelecekte tüm insanlığı etkileyecek trajediyi bizlere şifreli bir şekilde duyurmuş olmalarıdır. Bu şifreye göre dünya için 2012 yılı çok önemli.

NİRVANA'YA DOĞRU

* Yani bu görüşe göre 2012 yılındadünya yok mu olacak? Mayalar 2012 için 'zamanların sonu' diyor. Fakat bu dünyanın top yekun yok oluşu değil, bir fiziksel değişim. Daha önce yaşanan sanki tufan gibi düşünebiliriz. Bu fiziksel değişimlerle birlikte ruhsal değişimler de birbirleriyle orantılı devam ediyor. Her bir büyük fiziksel değişimlerle birlikte insanlık ruhsal değişimde yaşıyor. Şu ana kadar insanlar aşağıya inişi yaşadı. Birincisinde biraz daha kabalaştı, ikincisinde biraz daha, üçüncüsünde biraz daha... Dördüncünün sonunda tam anlamıyla bir dip yaptı. Bu yüzden 2012'yi Mayalar insanlığın yeniden yukarı çıkışın yaşanacağı bir çağ olarak tanımlıyor. Hatta çeşitli dinler bundan Altın Çağ, vaat edilen cennet veya Nirvana gibi bahseder. 2012'nin önemi burada. Aşağıya inen insanlık tekrar yukarı çıkacaktır. Bunun da ilk basamağı 2012'dir diyor Mayalar.

* 2012 yılında başlayacak olan bu yukarıya doğru çıkış ne kadar zamanda tamamlanacak? Bildiğimiz kadarıyla bu yukarı çıkış süreci başladı. Belki 2012 bir final olabilir. Bu bir süreç. Ancak tufanla kıyameti birbirine karıştırmamak lazım. Kıyamet ruhsal bir değişim, tufan ise fiziksel bir değişim demektir. Kıyamet hem tasavvufi hem de ezoterik (gizli öğreticilik) anlamda ayağa kalmak ve uyanmak demektir. Bu uyanıştan kastedilen ruhsal aydınlanmadır. Böylelikle dinsel metinlerin içindeki sembollerin anlamları da çözülebilecek ve dinsel metinlerde gizlenen gerçeklerle herkes yüz yüze gelebilecektir.

İKİ YILLIK HATA PAYI...

* 22 Aralık 2012 tarihi konusunda hiç şüphe yok mu? Mayalar'ın yakın geleceğimize ilişkin kehanetleri tüm ezoterik bilgilerle örtüşmektedir. Bu nedenleverilen tarihin önemi çok büyüktür. Ancak bu tarihlemede iki yıllık bir hata payı bulunabileceği de gözardı edilmemelidir. Bunun sebebi Maya Takvimi'nin bizim kullandığımız Gregoryen Takvimi'ne çevrilişinde MÖ 1'den MS 1'e geçilmiş olmasıdır. Aradaki 0 atlanmıştır. Yaptığı araştırmada Astrofizikçi Cotterel de bu konuya dikkatleri çekmiştir.

* Bugüne kadar Mayalar'ın hangi kehanetleri yerini buldu? Şu anda bilimsel olarak ispat edilen dünyanın dört kez kutup değişimi geçirdiği. Bugün bu durum ispatlanmış durumda. Günümüz insanları bunu yeni keşfetse de, Mayalar bunun farkındaydılar. Bu bile başlı başına önemli bir şey.

* Mayalar'la ilgili tüm bu bilgilere nasıl ulaşıldı? Bütün bunlar dünyaca ünlü astro fizikçi Coterelli'nin bilgilerini bir BBC muhabiri Adrian Gilbert'in derlemesi sonucunda dünya kamuoyuna duyurdu. En önemli buluş da eski Maya kenti Palanque'deki Yazıt Tapınağı'nda buldukları mezar taşının kapağındaki şifreyi çözmeleriyle oldu.

* Şifre nasıl çözüldü? Simetriyle ilgili bilgileri çözerek çok önemli sonuçlara ulaştılar. Kapağın üzerindeki şerit motiflerini simetrik bir şekilde yan yana getirdiklerinde ortaya Jaguar ve bunun üzerinde de bir Yarasa sembolünün ortaya çıktığını gördüler. Mayalar'ın sakladıkları bu sembollerin bir anda belirmesi Cotterel'i şaşkına çevirmişti. Çünkü Mayalar'ın mitolojik yazıtlarında Jaguar beşinci yani bizim çağımızı, yarasa ise ölümü sembolize etmekteydi!... Kapağın üzerinde açık bir şekilde görülen "Güneş Haçı"nın üzerindeki ilikler ise Güneş'in manyetik iliklerini temsil etmekteydi. Bu da Mayalar'ın gizli mesajıydı. Yaşanacak trajedinin sebebi Güneş'te meydana gelecek olan manyetik değişimlerdir!..


Kaynak / http://arsiv.sabah.com.tr/2005/05/07/gun101.html
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) geçen yıl 11 haziranda uzaya gönderdiği, "Fermi" teleskobu, evrende daha önce görülmemiş şiddette bir gama ışını patlamasını tespit etti.

Science dergisinde yayımlanan bildiride, astrofizikçilerin hesaplamalarına göre, Karina takım yıldızında geçen yıl eylül ayında meydana gelen bu patlamanın, aynı anda meydana gelen yaklaşık 9 bin süpernova patlamasına eşdeğer olduğu belirtildi.

GRB 080916C adı verilen patlamada açığa çıkan maddenin hemen hemen ışık hızında olduğu bildirildi.

Kaynaktan doğan en ekstrem ışınların, görülebilir ışıktan 30 milyar kez daha fazla enerji ilettiği kaydedildi.

Patlama, yaklaşık 12.2 milyar ışık yılı mesafede meydana geldi.


Kaynak / http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/129529-tumyorumlar-Uzayda-neler-oluyor.aspx
Dünya dışında yaşamlar arayan NASA, bu amaçla Kepler uzay teleskobunu fırlattı. Kepler, çevresindeki 100 bin kadar yıldızı izlemek üzere, Güneş çevresinde bir yörüngeye yerleşti.


ADINI Alman gök bilimci Johannes Kepler’den alan 1.03 ton ağırlığındaki araç, Florida’daki Cape Canaveral Uzay Üssü’nden başarıyla fırlatıldıktan sonra, Güneş çevresinde bir yörüngeye yerleşti. Dünya dışında yaşam arayacak olan aracın görevi en az 3.5 yıl sürecek ve 600 milyon dolara mal olacak. Kepler, üzerindeki şimdiye dek uzayda en gelişmiş ve en büyük, yani 95 megapiksel kamera sistemiyle çevresindeki 100 bin kadar yıldızı gözleyecek. Özellikle de Güneş’e benzer yıldızları inceleyecek olan "Gezegen avcısı" Kepler’in, yıldızlardan çeşitli uzaklıklarda Dünya ölçülerinde veya daha büyük yüzlerce gezegen bulması bekleniyor. NASA’nın Astrofizik Bölümü Müdürü Jon Morse’un verdiği bilgiye göre, Kepler, Dünya’ya benzer koşulların olabileceği gezegenlerin bulunması ve incelenmesi çabalarında ilk ve çok önemli proje konumunda bulunuyor.


http://www.hurriyet.com.tr/dunya/11160889.asp?gid=200

Japonya'da yanardağ faaliyet geçtiMeteoroloji Kurumu yetkilileri, Kyuşu adasındaki Kagoşima şehri yakınlarında bulunan 1117 metre yüksekliğindeki Sakurajima yanardağının, sabahın erken saatlerinde duman püskürtmeye başladığını bildirdi.

Yetkililer, çevredeki ahaliyi volkanik faaliyetin artabileceği konusunda uyardı.

Sakurajima volkanı, geçen ay da faaliyete geçmiş, ancak civardaki insanlar için tehlike arz etmemişti.

Dört tektonik plakanın kesiştiği bölgede bulunan Japonya, sık sık şiddetli sismik ve volkanik faaliyetlere sahne oluyor.


AA


http://www.haber7.com/haber/20090310/Japonyada-yanardag-faaliyet-gecti.php
1 haftadır dünyanın çeşitli yerlerinde depremler oluyor,


Çin'in orta kesimindeki Siçuan bölgesinde 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

ABD Jeolojik Araştırmalar ajansı, depremin merkez üssünün Mianyang kentinin 110 kilometre kuzeyinde olduğunu kaydetti.
Depremde can kaybı ve maddi hasar meydana gelip gelmediği konusunda henüz açıklama yapılmadı. Siçuan'da geçen yıl 12 Mayısta meydana gelen 7.9 büyüklüğündeki depremde yaklaşık 90 kişi ölmüş ya da kaybolmuştu.

Kaynak / Anadolu ajansı


Amerikan Jeofizik Enstitüsü, yerel saatle dün akşam meydana gelen depremin merkez üssünün, ülkenin üçüncü büyük kenti David’in yaklaşık 314 kilometre güneyi ve Santiago kentinin 342 kilometre güneybatısında, 10 kilometre derinlikte olduğunu belirtti.

Depremde can ve mal kayıpları konusunda şu an için hiçbir bilgi edinilemediği kaydedildi.

Kaynak / IHAArkadaşlar öncelikle "marduk" bir teoridir,yani kimse birşey diyemez kesin olarak,ama çoğu ülkede sürekli bunun hakkında yazı çıkıyor ,en son amerikanın popüler gazetesinde çıktı,bizim gazetelerden,sabah,milliyet,akşamdan bazı köşe yazarları,marduk hakkında yazılar yazmış..Ama en çok marduk hakkında türkçe kaynak olarak,burak eldem'in kitabı var onu okumanızı tavsiye ederim.

Bunun bir teori olduğunu kabullenmemiz gerekir,ne tamamen red etmek,nede tamamen kabul etmek doğru olmaz,bir klişe söz varya ,hani yarın ölecekmiş gibi yaşamalıyım,aynen öyle yapmalı insanlar her konuda..

Ben 3-4 ay önce öğrendim,netten baya okudum,burak eldemin kitabını alıcam bakalım tam anlamıyla neymiş,zaten aklı başında insan kendini şartlandırmaz

Birşey yapma konusuna gelince,onu biz ülke olarak yapamıyız,çünkü bizim ne nükler gücümüz var,nede uzaya gönderecek füzemiz var,böyle birşeyin çıkması durumda onu patlatmak gibi birşey yapamayacağımız kesin,yani böyle birşey olursa dünyanın kaderi,amerika,rusya gibi ülkelere kalır..bizim dua etmekten başka yapacagımız birşey yok astronomi ile ilgili bu konularda..

Şu noktayıda söylemek istiyorum,2000 yıllardada kıyamet kopacak dendi,film ve kitap yazarları iyi para kazanarak köşeyi döndü..

Burda böyle birşeyin olma olasıgıda var,çünkü yabancı olsun türkçe olsun bu konu ile ilgili kitaplar var, bu temmuz ayında 2012 isimli,bu marduk olayını anlatan düşünceli bir film vizyona giriyor..Tabi insanın aklına gelebilir,bu marduk 2012 olayıda,bazı kesimlerin para kazanmak için uydurduğu birşey olabilir..

O yüzden bekleyip göreceğiz,keşke bizim ülkemizde bu alanlarda astronomi gibi gelişmiş olsaydık,bizimde fizikçilerimiz,astronomi okuyan insanımız araştırma yapabilseydi,ama keşke demekten başka birşey diyemiyoruz,bizim yaptıgımız başkalarının araştırmalarını dogru veya teori olsun, sadece gündeme taşımak ve tartışmak..

Şuan 2009 dayız, bugun biz tok yatarken ülkemizde ne kadar çok aç yatan insanlar var,afrikayı söylemicem zaten, salgın hastalıklar,tv görmemiş insanlar sömürülen insanlar topluluğu,aynen asya ülkelerinin bir çoğu,ve sürekli olan savaşlar,bugun amerika ıraqa giriyor 1 milyon kişiyi öldürüyor,israil kafasına göre operasyon yapıyor,yaşlı geç,kadın çocuk demeden insanların yaşamına son veriyor,dünyada 1 milyar insan açlık sınırında yaşıyor,bazı ülkeler rahat yaşarken ama dünya geneli bir çıkmazda,savaşlar,açlık,hastalıklar,ahlaksızlıklar ,saygı ve sevgi kavramı bitme noktasına yani insan oğlu okadar gerilediki,belkide en acımasız dönemi yaşıyoruz,bir emperyalizm olduğunu kimse inkar edemez,belli başlı ülkeler ve insanlar iyi konumunda genele bakınca hüzün ve mutsuzluk,acı var

Ayrıca bazı ülkelerin elinde nükler bomba ve füzeler var,bunlarında dünyayı iki kez yok edebileceğini unutmamak gerekir,bunlar neden üretiliyor süs olsun müzede dursun diye değil,artık insan son noktasına geldiki,o kadar kin varki eğer bana birşey olursa bende tümden dünyayı yok ederim mantığıyla bu silahları üretiyor,şu noktada ben kaderimin bazı ülkelerin değil,olacaksa böyle dünya dışı bir olaydan olmasını isterim..Bugun marduk gezegenine gerek yok,insanlar artık dünyayı yok edebilecek silahta üretti,şuanda hepimizin garanti yaşayabildiği dünya değil artık.

Şunu düşünüyormusunuz arkadaşlar,belki marduk gezegeni gelmicek,maya kehaneti gerçekleşmicek,bunlar kehanetten öteye gitmiyecek,

Ama bir süre çoğu insan elini açıp keşke marduk gelseydide, şu dünya değişseydi diyecek,çünkü dünya okadar yaşanmaz hale geldiki,okadar negatif olay varki şuan dünyada,belkide 2012 den sonra çoğu insan keşke marduk gelseydi keşke diyebilirler düşünüyorum...Videolar


2012 ve Foton kuşağı hakkında uzun video (Türkçe)

http://video.google.com/videoplay?docid=-1953940145703296570&ei=wQC5SamqNYrEqQLMhMT_Ag&q=Ahmet+Maranki+FotonChip dergisinde yayınlana, 2012 ile ilgili filmin fragmanı ,yakında gösterime girecek


http://www.chip.com.tr/video/2012_545.htmlİlgilenenlere 2012 üzerine kurgulanmış,online bilim kurgu filmi


http://www.arpasuyu.mobi/showthread.php?t=310&highlight=2012Niburu Gezegeni Dünyanın Sonu


http://video.eksenim.mynet.com/kharizmatic/Niburu_Gezegeni_Dunyanin_Sonu/120498/


Written by

0 yorum: